Na het dubben waar ik Zondag heen zou gaan, is voor toch de keuze gevallen om op de rivier te gaan vissen omdat het toch nog lekker stroomde van de regen, die vorige week gevallen was.
Als het water troebel is en er een flinke stroming staat zoek dan, de ondieptes op van 0.5 tot +-4 meter in het rustige gedeelte van de rivier. In de stroomnaad is het altijd goed, denk b.v. aan koppen van havens of ingangen van plassen. Hoe harder het stroomt hoe dichter ik ze in de kant vang je zal er van versteld staan. Ik heb ze ook gevangen in de winter op de rivier op een 0.5m water helemaal tegen de stenen aan.
Ook is het op de rivier warmer als op de plassen en hier vang je de mooiere vissen.
Als aas hiervoor gebruik ik een Salt Shaker omdat deze een ongekende actie heeft. Ik zal je ook uitleggen waarom dat zo is.
Als het water troebel is en de
Snoekbaars weinig kan zien onder water dan gebruiken deze vissen de “zijlijnorganen” om zo hun prooi op te sporen. Deze
shad heeft een ronde schoepstaart aan het einde van de
Shad die zorgt voor trillingen in het water. En zo simpelweg de roofvis hem makkelijk op kan sporen.
De aanbeten die je krijgt zijn vaak superhard, echt verslavend om die aanbeten helemaal tot in je tenen te voelen.
Ook de kantvisser kan hier zijn voordeel mee doen.
Mooie zonsondergang aan het einde van de middag….
Hierna weer terug naar huis toe……
Jeroen van Duijnhoven